Hakkında

Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama, Anadolu Üniversitesi İşletme lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra, Beykent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri, Yıldız Teknik Üniversitesi İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim, Işık Üniversitesi Executive-MBA yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

 Organizasyonel Çevik Dönüşüm, Proje Yönetimi ve IT Süreç Yönetimi konuları üzerine çalışmaktadır. Startup, orta ve büyük ölçekli firmalarda görev alarak Geleneksel ve Çevik yöntemlerle hem büyük çaplı projeler yönetmiş hem de bulunduğu firmalarda proje yönetim süreçlerinin tasarlanması ve çevik dönüşümlerin başlatılmasına katkı sağlamıştır.

”Proje Yönetimi” ve ”Agile Dönüşüm: Organizasyonel Çevik Dönüşümler için 5 Önemli Adım” isimli kitapların yazarıdır.

Agile ve proje yönetimi konularında kurumlara ve bireylere danışmanlık yapmakta ve eğitimler vermektedir. DASSM, DASM konularında PMI Autorized Instructor belgelerine sahiptir. Türkiye’de PMI tarafından Disciplined Agile konusunda eğitim vermeye yetkili 2 eğitmenden biridir. Ayrıca SAFe konularında da 5’den fazla eğitimi vermeye yetkilidir. 

PMI Value Stream Consultant Community’ de dünyada organizasyonel çevik dönüşümlere katkı sağlamak için çalışmalar yapmaktadır. 

Şuanda LC Waikiki CEO Strateji ve Dönüşüm ofisi ve ALL4AGILE Danışmanlık firmasında Organizasyonel Çevik Dönüşümler üzerine çalışmaktadır. Ayrıca Kanada’ da bulunan Clubagile eğitim ve danışmanlık firmasında Disciplined Agile eğitimlerini global sınıflar üzerinden vermektedir.

DAVSC (DA Value Stream Consultant), SAFE Program Consultant (SPC), SAFe Agilist (SA), Certified Scrum@Scale Practitioner, DASSM (DA Senior Scrum Master), PSM, PSPO, PAL, ITIL sertifikaları da bulunmaktadır.