PMI (Project Management İnstitute) 2020′ nin son çeyreğinde PMBok (Proje Yönetimi Bilgi Birikim Kılavuzu) ‘ın 7. versiyonunu yayınlayacağını duyurdu. PMI kitabın 6. versiyonunu 2017 yılında yayınlamıştı. 6. versiyonda önceki versiyonlara göre radikal bir değişiklik bulunmuyordu. Birkaç bilgi alanı isim değişikliği yapılmış, proje süreçleri 47′ den 49′ a çıkartılmış ve Agile’ pratikleri proje yönetim süreçlerinde kullanımı anlatılmıştı. Fakat PMBok 7 ile radikal bir değişikliğe gidiliyor. Gelin bu değişikliklere biraz göz atalım…

‘PMBok 7 ile gelen en büyük değişiklik nedir?’ diye sorarsak: süreç bazlı yaklaşımdan ziyade prensiplere odaklanmak

PMBok un önceki versiyonlarında süreç bazlı yaklaşım bulunmaktadır. Başlatma – Planlama – Yürütme – İzleme ve Kontrol – Kapanış süreç grupları ve 10 bilgi alanı olmak üzere bunların içerisinde de 49 adet süreç vardı. Her süreç girdiler, araç / teknikler ve çıktılardan oluşmaktaydı. PMI bir proje içerisinde bu 49 süreci kullanmak zorunda olmadığınızı söyleyerek, bu kitabın bir kılavuz olduğunu, metodolojiye odaklanılması gerektiğini ve ihtiyaca göre bu süreçlerin kullanılması gerektiğini belirtmekteydi. Örneğin; eğer proje dış kaynak içermiyorsa Tedarik Yönetimi altında bulunan, Tedariklerin Yönetilmesi sürecini kullanma ihtiyacı bulunmamaktadır. Ya da tamamen iç kaynakla yapılan ve maliyet önceliği düşük olan bir projede Maliyet yönetiminin daha yumuşak bir şekilde uygulanabilir.

Fakat Agile yaklaşımlar hayatımıza girdikten ve özellikle popülerliği arttıktan sonra PMI’ ın Proje Yönetim yaklaşımı birçok kişi veya kurum tarafından ‘Geleneksel Proje Yönetimi’ olarak tanımlanmaya başlandı. ‘Proje Yönetimi’ kavramından uzak, başarısız waterfall projelerin gösterildiği veya sadece çevik çerçevelerin deneyimlendiği ortamlarda Proje Yönetiminin sadece Scrum vb. birkaç çerçeve ile başarılı olacağı algısı oluştu.

Verdiğim eğitimlerde özellikle altını çizdiğim Çevikliğin sadece bir framework’ten ibaret olmadığı, proje yönetiminin ayrı bir disiplin ve prensip grubu olduğu ve çevik çerçeveler / geleneksel yöntemlerin ‘Proje Yönetimi’ ve ‘Agile’ konularında tek araç olmadığı konusuna PMI , PMBok 7. versiyon ile biraz daha açıklık getiriyor. Peki nedir bu süreç bazlı yaklaşımdan prensiplere geçiş…

PMBok 7 yukarıdaki görselden de göreceğiniz gibi 12 proje teslim prensibine değinmektedir. Buradaki amaç ise çıktı üretmekten çok değer yönetimini vurgulayarak değer üretimini arttırmaktır. Değer yönetim sistemi sadece proje yöneticilerine değil, tüm proje ekip üyelerine, paydaşlara ve kuruma proje sonunda amaçlanan hedefe nasıl ulaşılacağı konusunda yol gösterici olacaktır. Geleneksel yöntemlerde oluşan ‘Proje Yöneticisi herkesi bir araya getirerek, tüm ekibi koordine eder’ algısı da bu prensipler ile yıkılacaktır. Takımların kendi kendini yönettiği, proje yöneticisinin koordinasyondan ziyade liderlik yaptığı yapıların artacağını söyleyebiliriz.

Yeni versiyonun odaklandığı bir diğer olgu ise; ‘ “Business Value Realization‘ kavramıdır. PMI bu kavramla projelerin sonunda oluşan iş değerinin kuruma kazandırılmasına ve bu kazanılan değere göre de şirketin yeni portföy stratejilerini başlatmasına odaklanmaktadır. Böylece projelerin sadece proje yaşam döngüsünden ziyade şirketin stratejik hedeflerine de daha fazla sürdürülebilir şekilde hizmet etmesini sağlamaktadır.

Benim en çok beğendiğim yeniliklerden biri olan; Proje Yaklaşımı kavramıdır. Bu kavram ile, projelerde sadece bir yönteme odaklanmaktan ziyade ‘Agile’, Geleneksel’ ve Hybrid’ yaklaşımları projelerin özelliklerine göre kullanılabilir hale getirmektedir. Bu yaklaşımlar 3 başlık halinde;

 • Geleneksel – Öngörülebilir Proje Yönetimi
 • Agile – Uyarlanabilir Proje Yönetimi
 • Hybrid Proje Yönetimi ‘dir.

Bu kavramı biraz daha açalım… Projeniz öngörülebilir bir halde kapsamı net, zaman planı belirli ve değişim yönetimi konusunda çok sorun yaşamayacaksanız ‘Geleneksel – Öngörülebilir Proje Yönetimi’ yaklaşımını kullanabilirsiniz. Süreçleri net bir şekilde çizebilir, tek bir kapsam dokümanı ile ilerleyebilir ve süreç bazlı projeyi tamamlayabilirsiniz.

Eğer projelerinizde devam eden faaliyetler halinde ve sonraki adımı görmek için bir önceki adımın bitmesini beklemeniz gerekiyorsa,çevik pratikleri kullanarak arttırımlı yapı ile proje teslimatlarını ufak parçalar haline bölerek de yönetebilirsiniz. Fakat ‘Agile’ yaklaşımlarda yaptığımız en büyük hatalardan biri; projenin sonunda ortaya çıkacak ‘değer’ e odaklanmaktan ziyade ‘Kervan yolda düzülür’ deyimine daha yakın, ürünün ana hedefi olmayan, ucu açık ve sonsuza kadar devam eden bir talep yönetimi haline getirmemiz. Proje Başlatma Belgesi kavramına, Agile yöntemler ile soğuk bakmaya başlasak bile bu belgenin kapsamı sınırlamadan çok ana amacının projenin getireceği hedef / KPI / amaçların net olması ve şirketin stratejisine ne kadar hizmet ettiğinin de gösterilmesidir. Bu nedenle; PMI Agile yaklaşımların da Proje Yönetiminde kullanılması fakat Proje Yönetimi kavramının önüne geçmemesinin önemini vurgulamaktadır. PMI, yeni versiyonda agile yaklaşımlar ile teslimatlar üretileceği ve proje sonunda ana ürünü çıkartmaktan ziyade parçalar halinde teslim edileceği için ‘Proje Yönetimi’ yerine ‘Proje Teslimi’ kavramını kullanmıştır.

Hybrid yaklaşımda ise; hem geleneksel yöntemleri hem de çevik yöntemleri beraber kullanarak projelerde üretilecek değeri yine maksimize edecek bir yaklaşım kullanılabileceğini belirtmektedir.

Sonuç olarak; PMI’ ın PMBok 7 ile radikal bir değişikliğe gittiğini söylemek mümkün. Proje Yönetimi kavramına yeni bir boyut getirerek özellikle Hybrid yönetim hayatımıza daha fazla girdiğinde, yaklaşımlara ek olarak ‘Proje Yönetimi’ nde değer üretmeye odaklanılacaktır.

Burada ‘Proje Yönetici’ lerine büyük rol düşmektedir. Proje Yöneticileri çıktı üreten Geleneksel Proje Yöneticisi olmaktan ziyade değer üreten Çevik Proje Yöneticisi olmaya çalışmalı, şirket içerisinde ‘Proje Yönetimi’ kavramını yaygınlaştırmalı ve organizasyonun da ‘Proje Yönetimi’ ni bilmesini sağlamalıdır. Çünkü Proje Yönetimini sadece Proje Yöneticilerinin bildiği bir organizasyonda, bir gemiyi tek başına kürekle çekmeye çalışan bir kişi olmaktan öteye gidilemez.

Kişilerin değil, organizasyonların Proje Yönetimini bildiği ortamlarda çalışabilmek dileğiyle…

38 Responses

 1. […] PMBoK 7 ile ilgili bilgileri verdiğim yazımda değinmiştim, PMI (Project Management Institute) proje yaklaşımı kavramı ile projelerinizde artık farklı yaklaşımları kullanabileceğinizi söylüyor. Bunları tekrar hatırlayalım.. […]

 2. I was excited to discover this website. I want to to thank you for your time for this wonderful read!! I definitely liked every part of it and i also have you book-marked to look at new things on your website.

 3. Good post. I learn something totally new and challenging on blogs I stumbleupon every day. It will always be interesting to read through articles from other writers and use a little something from other sites.

 4. יואב בעל ניסיון משנת 2001, עם מספר רב של מטופלים.
  ר עינת כהן, פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת ניסיון רב בטיפול פסיכותרפויטי במבוגרים, משלבת בפסיכותרפיה מספר
  גישות, כגון: הגישה הפסיכודינמית והגישה
  הקוגניטיבית-התנהגותית, וכן כלים כגון היפנוזה, מדיטציה EMDR ו- CBT.
  ם, לטיפול במגוון מחלות ילדים כגון שיעול,
  נזלת, דלקות אוזניים, דלקת גרון, תולעים.
  מחלות מבוגרים כגון יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, עצירות,
  תולעים. הרי בבית שלו או של ההורים שלך אין לכם פרטיות, חדרים בחדרה יאפשרו לכם לבלות בפרטיות כפי שאתם אוהבים.
  אין דברים כאלה בחיפה. עיסויים זמינים לכם עם עיסוי בחיפה ובמקומות שונים בארץ: תוכלו לקבל עיסוי במכון ספא, בבית הפרטי
  שלכם או בקליניקה פרטית. לקראת עיסוי בירושלים ביקש מכם המעסה להשיב על שאלון בריאות?
  משום שמדובר בחוויה בריאה,
  יש להשתדל לא להיות במתח
  ואפילו לתכנן את הכול כך שתוכלו להגיע גם לפני הזמן לעיסוי מפנק באשדוד/אשקלון , אם מדובר בעיסוי המתבצע בקליניקה באשדוד/אשקלון של המעסה.
  אנחנו מזמינים אתכם לצלול אל תוך מתחמי
  הצימרים היוקרתיים, המציעים למבקרים בהם את כל הטוב … תנו לנו לקחת
  אתכם אל החוויה. ן, בדגש על התממשקות נוחה, שיפור חווית הקניה/מכירה/השכרה, ושקיפות מלאה אל מול המשתמשים באתר.
  מנגד, כל עוד תקבלו עיסוי ברעננה בלבד לאורך כ-45 דקות ועד
  שעה, המחיר שתצטרכו לשלם יהיה נוח הרבה
  יותר ויהפוך את חווית העיסוי לנגישה גם לכם!

 5. באופן טבעי, עיסוי ארוטי, על אף היותם
  טיפולים מקצועיים שבהחלט מביאים להקלה על
  הגוף והנפש, הם כאלו שאנשים לא נוטים להתייעץ
  לגביהם עם חברים או בני משפחה וזה משהו שיכול להפוך את האיתור של עיסוי ארוטי בעפולה למעט מורכב יותר.
  כאן אף אחד לא יראה אתכם ואתם חופשיים לבלות עם
  מי שאתם רוצים. התנאי הראשון הוא שמירה על דיסקרטיות מוחלטת;
  אתם לא רוצים שאף אחד ידע איפה הייתם,
  עם מי הייתם ומה עשיתם. דוגמניות מצולמות כל העת בצילומי תמונות ובקטעי וידיאו, משתתפות ומקבלות פרסים
  בתחרויות יופי, והן מתפרסמות באופן קבוע על
  דפי מגזינים מבריקים ומפורסמים.
  הנשימה היא הכרחית כל העת אך בעיסוי עמוק עוד יותר היות והיא מהווה פירוק המתח בשריר.

  אם קיבלתם מתנה עיסוי כמתנת יום הולדת או ליום
  האב, או סתם רוצים להתפנק בעיסוי טוב,
  זה יכול להיות מעט מפחיד לחשוב על אדם זר אשר משפשף את גופכם העירום
  למחצה למשך שעה או יותר. במלון השרון בספא Sarana תוכלו להתפנק
  במגוון טיפולים כגון: טיפולי ספא אישיים וזוגיים וטיפולי קוסמטיקה.
  הגיע הזמן שתחווה פינוק שלא מטריף חושים אל תתפשר,
  בוא להתפנק עם בחורה חדשה בתל… כל
  בחורה מספא וגם דירות דיסקרטיות
  ברמת גן היא אישה בעלת יופי אמיתי.

 6. היעלמות הכאב, הסרת עווית שרירים, עלייה
  בנפח התנועה, לאחר מניפולציה נכונה, השפעה זו אינה נמשכת זמן
  רב ונדרשת מניפולציות חוזרות ונשנות.
  לכן, נסיגת הבקע אינה נכללת
  לחלוטין בהתבסס על חוקי הביומכניקה על פי תפיסות מודרניות, יש להפחית באופן משמעותי את שיעור הטכניקות המניפולטיביות בארסנל של אמצעים שונים לטיפול ידני.
  השתמשו כבר עכשיו בשירותי האתר והזמינו עיסוי אירוטי לטיפול במגע עדין ומלטף.
  דויד מירז, מומחה לטיפול בכאב, בוגר מכללת
  רידמן ובעל התמחויות פרטניות במגוון סוגי עיסוי וטיפולי
  רפואה משלימה. בדיוק בגלל זה, חשוב לדעת בכלל
  איך מחפשים עיסוי ארוטי באשקלון, ומסתבר שזה משהו שהרבה
  מאד אנשים בכלל לא מכירים. ישנם אנשים שלא מרגישים בנוח שבן המין השני נוגע בהם, כך שחשוב לתאם מראש עם
  מכון העיסוי מפנק ברמת הגולן את מין המעסה.
  ייחודו של העיסוי הטנטרי הוא
  בעבודתו בין היתר, עם אנרגיית המין.
  אם תחפשו קצת, תמצאו, כי העיסוי
  מפנק ברמת הגולן היה אחד מהטכניקות היעילות והעתיקות בעולם
  לטיפולי מרפא. חסידי שיטה זו מאמינים כי מפרק ומשי מעידים על על יציאה חדה
  של המניסקואיד לנישה רגילה או נסיגה של הבקע.
  עיסוי מתיחת שרירים, רצועות, פאסיה, מפרק מתיחה מתבצעת לאחר המישוש.
  בכדי לתת לכם את התמורה המלאה לכספכם, המעסים והמעסות שלנו מביאים איתם את כל הדרוש לכם לקבלת עיסוי מקצועי בביתכם: מיטת
  עיסוי,שמנים,נרות ומוסיקה נעימה..מובטחת לכם חוויה איכותית ממש
  עד הבית.

 7. אחת הטעויות הגדולות ביותר שתוכלו לעשות
  היא להמתין לאירוע מיוחד בכדי ליהנות מעיסוי.
  כרופאים תוכלו להנות משירותי המתחם והכל
  בכדי שתוכלו להתפנות לקבלת המטופלים שלכם בזמנים שאתם בשעות הקבלה שלכם.
  כאן תוכלו לחנות בחנייה פנימית
  אשר מאפשרת לכם לחנות במקום מוצנע; אין סיכוי שמישהו שמכיר אתכם יעבור כאן ויזהה
  את הרכב. למשל אולי תרצו לפנק את הבחורה בזר פרחים,
  בלונים, שמפנייה או שוקולדים – בחלק מהמקומות אפשר להזמין את הדברים הללו
  והם יחכו לכם בחדר. גברים אחרים שלא
  תהיה להם האפשרות מסיבות כאלו
  ואחרות להזמין את נערה אליהם, יעדיפו את
  הדירות הדיסקרטיות ואת העובדה שהם יכולים להגיע למקום, ליהנות מהשירותים של הבחורה ולחזור הביתה כאילו כלום לא קרה.
  הם יכולים לעבוד הרבה ומאוד קשה – כתוצאה לכך הם רוצים לנוח בצורה הכי טובה ויוצאת דופן
  ומזמינים לביתם או למלון נערות ליווי בצפון.
  כך שאם אתם שמים את האינטימיות והפרטיות
  מסאז טנטרי בודי במקום הראשון
  קרוב לוודאי ששירות של נערות ליווי להזמין עד בית מלון יהיה עדיף עבורכם, לעומת זאת במידה ואין
  לכם מקום אליו אתם יכולים להביא את נערה מציצה בננה אולי דירות דיסקרטיות יהיה דווקא השירות העדיף עליכם – כך או כך חשוב שתיהנו מהשירות.

 8. חבילת ספא זוגית עם ארוחת בוקר, כניסה
  למתקני הספא כולל סאונה יבשה פרטית ועיסוי מפנק
  לכל אחד. תל אביב היא עיר של ריגושים מכל הסוגים, כולל מסאג’ אירוטי בתל אביב.
  מתלבטים האם עיסוי אירוטי בקריות זה
  משהו שיתאים לכם? ישנן כאלו שידעו להעניק לך עיסוי מקצועי
  וברמה גבוהה. אל תתפשרו הזמינו עכשיו נערות
  ליווי בכפר סבא ותהנו מהרמה הכי גבוהה שיש.
  רוצים פרטים על דירות דיסקרטיות ברעננה-כפר סבא?
  את מסתכלת לי בעיניים ואנחנו מתנשקים בזמן שהזין שלו תקוע לך סקס
  דירות דיסקרטיות בירושלים זונות עמוק עמוק מאחור.
  מבין כל הפורטלים פורטל הבית סקס אדיר אחראי לתת לכם
  את הטוב ביותר לאחר מבדקים מעמיקים ועדכונים לעיתים קרובות.
  בחורה עם סקס אפיל מטורף וגוף מוציא עיניים רוצה
  לתת לך ערב חלומי וחוויה שהיא… אתה רואה בחורה שמוצאת חן בעיניך אבל אולי אתה ממש
  לא מעניין אותה. מתוך חמש שיחות שעשיתי רק אחת הסכימה להגשים לי את הפנטזיה, בחורה שעל סמך
  המידע ועל סמן המראה החיצוני שלה, היא פחות הייתה הטעם שלי, אבל שוב זה פחות
  היה חשוב לי.

 9. היא עכשיו בחיפה והקריות ורוצה להגיע עד אליך להעניק לך מסאג מעולם אחר ועיסוי מפנק.
  בעיסוי הטנטרי, אנחנו יכולים לחוות את הרגע הנוכחי
  במלואו, מבלי לדאוג לאף אחד אחר.
  לא כולם מסכמים את הבילוי עם נערת ליווי בחוויה לוהטת
  בין 4 קירות. אני רונה נערת ליווי ישראלית
  ברמה ממש גבוהה. עוד סטיגמה שלרבים יש היא לגבי ניקיון
  המקום ורמת השירות; דירות דיסקרטיות
  בפתח תקווה הן דירות נקיות ומאובזרות היטב
  ממש כמו חדר בבית מלון. מגוון חבילות שוות ומפנקות
  במיוחד בעיר פתח תקווה
  באפשרות להזמנה ישירה באתר. לא מוותרים
  להגיע לספא, גם אם אין לך זוג, כי היום תוכלו למצוא מגוון חבילות ספא רבות שמותאמות גם ליחידים.
  באתר שמחים להעמיד לרשותכם מגוון רחב של דירות דיסקרטיות מאובזרות אליהן ניתן להזמין עיסוי אירוטי בירושלים.
  למומחה לעיסוי רועי מצוינים יש כישרון ייחודי,
  ידע רחב וניסיון רב בעיסוי.
  מכיוון שאילת היא עיר קטנה וקל להתנייד בה, לא יעבור זמן רב מרגע ההזמנה ועד
  הרגע בו תופיע אצלכם אישה מושלמת שמוכנה ומזומנה להתפנק אתכם בבילוי אינטימי מסעיר.
  הבחורות שמציעות שירות בדירות דיסקרטיות, הן
  רב גוניות ושונות אחת מהשנייה, הן במוצא, הן במבנה הגוף,
  הן בגיל והן במראה החיצוני הכללי –
  כך שמי שמאוד חשוב לו המראה החיצוני ויש לו אף דרישות פרטניות בנושא, יוכל למצוא את המענה המושלם למבוקשו, כאשר כל מה
  שהוא צריך לעשות לשם כך זה להתמיד בחיפוש.

 10. מנגד, כל עוד תקבלו עיסוי בחולון בלבד לאורך כ-45 דקות ועד שעה, המחיר שתצטרכו לשלם יהיה נוח הרבה יותר ויהפוך את חווית העיסוי
  לנגישה גם לכם! מכף רגל עד הראש לאורך כל הגוף.
  הנערות ליווי בחולון יודעות טוב- טוב
  מה לעשות עם הגוף המשגע להן.
  אני יכול לעשות בגלל מהוואי,
  העסיסי החם שליוהחליק דומה בהקדם הנוסף הושיט לו את האצבע שלי בסמוך למצלמה, אני צריך אותך דרך שירותי ליווי להתמודד עם זה כמו שרק אתה יכול.
  דרך האתר תוכלו להשוות בין המחירים של דירות דיסקרטיות בטבריה, צימרים
  בכנרת וחדרים בבית מלון.
  רוצים פרטים על דירות דיסקרטיות ברעננה-כפר סבא?

  נסו בעצמכם. איפה יש דירות למימוש מפגשים ארוטיים?

  בחורות סקסיות ומענגות למימוש פנטזיות ויצרים גבריים.
  אין זמן טוב יותר מאשר עכשיו.
  ומתברר כי המין החלש הוא למעשה חזק יותר ועמיד יותר מאשר חזק יותר, כי במשך מאות שנים
  אנחנו לא אפשרנו לגברים להשתלט עלינו.

  אנחנו צריכים לבחור, אם כי
  אם אתה מסתכל על הסטטיסטיקה, הבחירה עדיין נשארת לאיש, וזה לא יהיה לטובת ברונטיות, שיער חום או ג ‘ ינג ‘ ים.

  נערות סקס ליווי בחולון לעיסוי שלנו יודעות לענות על כל דרישה של לקוחות עניני טעם.
  לידיעתך כל התמונות של הבנות הסקסיות באתר
  אמיתיות ב-100%, בחר נערה בחולון באתר סקס אדיר ואנחנו מתחייבים שזאת הבחורה
  שתיפגש איתך במקום.

 11. המוצעים לכם – מהשבדי, דרך השיאצו ועד עיסוי ברעננה הרקמות, אך גם לאחר שבחרתם את סוג העיסוי,
  תוכלו להנחות את המעסה באשר לעיסוי המתאים לכם ביותר.
  בניגוד לעיסוי בריאות, כל תנועות המעסה חלקות, איטיות:
  עיסוי מפנק ברמת הגולן הוא ליטוף, לישה קלה.
  מעסים ומעסות שיגיעו עד לביתכם / למלון באשדוד/אשקלון
  , כאשר הם מצוידים במכשור, בשמנים הדרושים לעיסוי מפנק מושלם ומקצועי באשדוד/אשקלון .
  התייעצות עם אנשי מקצוע: אם יש יצא לכם להסתייע בעבר באנשי מקצוע
  מתחומים מקבילים באזור, כמו למשל רפלקסולוגים,
  מעסים רפואיים ומטפלים אלטרנטיביים בשיטות
  שונות, תוכלו בהחלט לשאול אותם לגבי עיסוי ארוטי
  ברחובות ואם הם אכן מכירים מקום כזה, סביר להניח
  שזה יהיה מקום מקצועי שייתן
  לכם שירות טוב. התייעצות בפורומים:
  תהיו בטוחים שממש כמוכם, עוד רבים
  חיפשו בעבר עיסוי ארוטי בפתח תקווה
  ועוד רבים יחפשו זאת בעתיד. ביקור במקום לפני הטיפול: אם אתם רוצים
  להיות בטוחים במאה אחוז
  בתמצאו מקום שעושה עיסוי ארוטי בפתח תקווה שעונה על הדרישות שלכם,
  אנו ממליצים להתחיל בשיחת טלפון ולשאול על טיפולי
  העיסוי, על ההסמכות של המטפלים ומה הם בעצם
  מציעים. מכוני ספא מציעים לתושבי פתח תקווה חוויה מפנקת.
  שון מעסה עיסוי פתח תקווה.
  כמו כן, חדרים לפי שעה בפתח תקווה ודירות דיסקרטיות בפתח תקווה.
  כל מה שצריך לעשות הוא לפנות את הבית הפרטי, או לחילופין לשכור חדרים לפי שעה בפתח
  תקווה ובמחירים אטרקטיביים.

 12. אנו בונים ומתחזקים בריכות שחייה ביתיות מכל הסוגים ובהתאם לדרישות
  ותקציב הלקוח, מעמידיפ לרשותכם צוות מקצועי ואדיב על מנת שיגשים
  את חלומכם – בריכת שחייה ביתית.
  דרך המים זהו מרכז שחייה לשחייה טיפולית לפעוטות ומבוגרים.
  אצלנו תוכלו לקבל מענה במגוון תחומים,
  החל משלב אפיון הצורך והתאמת פתרון
  רלוונטי, דרך תכנון ועיצוב מקורי, מרגש ונכון ועד לשלב הביצוע, הדפוס והכריכה.

  כמובן, כל זה מלווה בתמונות אמיתיות
  שלא ישאירו מקום לדמיון אבל הרבה מקום לפנטזיות ויצרים שרק
  הן יוכלו לתת עליהם מענה אמיתי.

  האמת שבניגוד למסעדה, בדירות אין צורך של ממש להזמין מקום
  מראש, אבל אולי תרצה לעשות זאת על מנת שלא
  יהיו הפתעות. חברת invplace נוסדה במטרה לחולל מהפך בכל
  הקשור לגיוס הון למיזמים ולחברות הזנק בתחילת דרכם וזאת בעזרת פלטפורמת גיוס הון ייחודית שפוחתה על מנת לייעל את הקשר העסקי בין
  היזם למשקיע . חברת “YL יעוץ והפקה” הוקמה במטרה לספק ללקוחותיה משב רוח רענן ואחר לעולם האירועים הפרטיים
  והעסקיים. סניטציה הוקמה מתוך ההבנה וההכרה בחשיבות הצרכים האנושיים הבסיסיים.

 13. על כן, אנו רוצים לחלוק אתכם כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם למצוא עיסוי ארוטי בנתניה
  בכל פעם שתחפשו את השירות הזה. על כן,
  אנו רוצים לחלוק אתכם כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם למצוא עיסוי ארוטי בבאר
  שבע בכל פעם שתחפשו את השירות הזה.

  כמו כן, אם אתם מחפשים עיסוי ארוטי בנתניה באזור, סביר מאד להניח שאתם גם
  תוהים מה היתרונות של הטיפול הזה בכלל,
  ומתברר שגם זה משהו שאנשים לא
  כל כך מבינים לעומק ולכן נחלוק אתכם גם את המידע החשוב הזה.

  חשוב לציין כי בשונה ממכוני ספא שיכולים להיות מאד מאובזרים, מכוני העיסוי הפרטיים צנועים יותר, והעיקר
  בהם הוא העיסוי שאתם מקבלים. כשאתם מתעניינים לגבי עיסוי בחיפה והסביבה , דעו כי פתוחות בפניכם שתי אפשרויות עיקריות: עיסוי בחיפה
  והסביבה המתבצע בבית הפרטי שלכם או
  עיסוי בחיפה והסביבה המתבצע בקליניקה פרטית בחיפה
  והסביבה . כאשר מדובר בסוג עיסוי מפנק ברמת הגולן מסוים יש לוודא כי זה העיסוי מפנק הנחוץ לכם.

 14. צריך להגיד בביטחון רב שבתל אביב, תוכל להשיג תמיד
  נערת ליווי בכל רגע שתרצה. כאן באתרינו תבחר את נערת הליווי המושלמת שתענה לכול הדרישות שלך ותתן לך ליהנות
  מהערב המושלם. אתה צריך להבין מראש מה אתה רוצה ומה אתה חפשים כדי שכל הדרישות והצרכים שלכה
  מאותן בחורות ושירותי ליווי
  בתל אביב יתממשו. אם אשת החלומות
  שלכם היא אלילה בלונדינית עם עיניים כחולות וישבן עגלגל, או אם היא דווקא ג’ינג’ית קטנטונת עם חיוך כובש, אתם רק צריכים לבחור בדיוק את זו שעונה על הדרישות.
  הבילוי עם נערת ליווי הוא מרגש במיוחד, משום שאתם לא צריכים להתפשר על המראה של הבחורה שאתם מבלים אתה.
  בין אם אתם צריכים שחרור ממתחים נפשיים,
  או מתחים בגוף, בין אם אתם רוצים לחשרר
  חסמים ישנים, או לקבל פינוק שיחדש לכם
  את זרימת האנרגיה, בין אם אתם צריכים טיפול מרענן אחרי תקופה מתישה
  ובין אם אתם רק רוצים להתפנק.
  זה מביא לך אפשרות של מבחר
  גדול הלא דומה אחד לשני של נערות
  ליווי – מבין במחר שאני מביאים
  לך תוכל בוודאות למצא את הנערה
  לפי הטעם שלך, ובנוסף למבחר הענק, תמצא כאן גם שירותי ליווי בכל רחבי ישראל, ועל כך בפסקה הבאה.
  כאן תוכל למצוא מגוון רחב של דירות סקס בנהריה
  והסביבה כולל כתובות, טלפונים וניווט שיביא אתכם היישר לעונג.

  Here is my homepage https://papillonvip.com/city/Discreet-apartments-in-Ramat-Gan.php

 15. ריפיון הגוף מגיע לאחר העיסוי בקרית
  אתא, אך לאורך העיסוי המטופל לעיתים ירגיש חוסר נוחות ומעט
  כאב בשל הלחיצות. בהצלחה, מקווים שנצליח לעזור לכם למצוא
  עיסוי ארוטי בקרית שמונה שעונה על הציפיות שלכם.
  עיסוי מפנק ומקצועי לביתך ולמלון
  או אצלנו במקום פרטי. אצלנו באתר מבחר ענק של דירות דיסקרטיות ברמת גן לבחירתך .
  המבחר הקיים בירושלים הינו אותו מבחר הקיים בכלל האזורים מכיוון שהבחורה
  תישלח מאזור המרכז. נערות ליווי בירושלים שונות מבחורות
  ליווי בעולם המציעות גם עיסוי חושני המביאים תחושה עמוקה של שלווה ורוגע לאדם.
  בזמן שאתה מחייג דמיין את כל האפשרויות שערב של עיסוי מפנק על
  ידי בחורה מקצועית פותח עבורך ותדע שעיסוי אירוטי בכפר סבא עולה על כל דמיון.

  יש אפשרות להזמין שירותי ליווי בחולון שיגיעו עד אליך לבית מלון,
  או להעדיף לקיים את הפגישה בדירות דיסקרטיות שגם
  יהיו זולות יותר. את הבילוי בחולון אפשר לקיים בחדרים לפי
  שעה ובדירות ייעודיות. כל השירותים הללו הפכו את שירותי הליווי לפופולרים.
  ERO-SEXY מביא לכם נערות ליווי איכותיות, ככה
  זה עובד בפועל, כשאתם בוחרים פורטל שלוקח אחריות על כל השירותים
  שלכם זה יכול להפוך קל וטוב יותר.
  עיסוי עד הבית בבת ים, עיסוי בחולון, עיסוי בראשון לציון, מביא את הפעילות האהובה כל
  כך אל המקדש הפרטי שלכם.

  Review my site … https://getluckywithliz.com/regions/Discreet-apartments-in-Ashdod.php

 16. נוסד ב-1998 למשרד עורכי דין רות דיין ידע רב בדיני משפחה וניסיון בתיקי גירושין רגישים וסבוכים.
  משרדנו הינו חברת עורכי דין אשר הוקמה במקור בשנת 1997 ע”י עו”ד נדב שפירא.
  תחום השכרת חדרים לפי שעה בבאר שבע הינו
  תחום מתפתח בו קיימות אפשריות מפתות שמגיעות במחירים
  מפתיעים, שווה בדיקה. הינו אתר אינטרנט לפרסום מודעות דרושים לקציני בטיחות בתעבורה, טיפים לחברות לפני גיוס קצין בטיחות בתעבורה לארגון.

  חשוב לדעת כל המפרסמים מודעות באתר גולד אסקורטס הצהירו כי השירותים הניתנים הינם שירותי
  עיסוי בלבד. עיסוי מקצועי
  על ידי צביקה שנקר. כן, לוותר על הלילות המטורפים שלנו,
  על משחקי המין שלנו ועל כל מה שכישף אותי במשך חודשים.

  נערות סקס ליווי בחולון לעיסוי שלנו יודעות לענות
  על כל דרישה של לקוחות עניני טעם.
  שירותי ליווי באשדוד ואשקלון – כל סקס שאתה יכול להעלות על
  דעתך… חברת טיולים זה אנחנו, מספקת שירותי הסעות והיסעים למטרות שונות ובהתאם לצרכי הלקוחות שלנו.

  פילטר בר – מערכת אוסמוזה הפוכה חברת פילטר בר עוסקת בשרות
  ואספקה של מוצרים בתחום טיהור והשבחת
  המים למגזר הפרטי והעסקי בזמן מתן שירות מהיר לצרכי הלקוח.
  משלוחים מהירים שירות מהיום להיום,
  שירותי מסירות משפטיות לעורכי דין,
  הובלות קטנות.

  Also visit my web-site – https://meetrebeccaneal.com/regions/Discreet-apartments-in-Bat-Yam.php

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Takip Edin

Yeni yazılardan haberdar olmak için aramıza katılın

Takvim
Ekim 2023
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Takvim
Ekim 2023
P S Ç P C C P
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031